Budowa własnej toalety na działce

Budowa własnej toalety na działce
Na działkach, w ogródkach działkowych czy w miejscach wypoczynku mamy ograniczony dostęp do wody, a bardzo często w ogóle nie mamy dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej. A jednak musimy korzystać z łazienki, toalety i chcemy mieć wtedy komfortowe warunki. Jeżeli nie chcemy korzystać z gotowych rozwiązań jeżeli chodzi o toaletę na działce to możemy taką toaletę zbudować sami.

Budowa „domku” przeznaczonego na toaletę nie powinna stanowić problemu dla osób, które lubią same majsterkować. Jednak problem może pojawić się w przypadku zbiornika. Najważniejsze jest, aby zbiornik był szczelny, a jego zawartość nie wydzielała nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli tego nie zapewnimy nasza idylla i sielski odpoczynek mogą zostać zmącone.

Dlatego dobrym pomysłem jest zbudowanie drewnianego, przyjemnego domku, jednak wyposażenie go w szczelny zbiornik z tworzywa sztucznego (HDPE).

Na rynku łatwo dostępne są dwa zbiorniki, które różnią się wymiarami i sposobem montażu. Łączy je szczelność, pojemność (250 litrów) i poziom trudności w montażu.

Zbiornik toalety kabinowej firmy Toyka Poland ma wymiary ok. 106 cm (dł.) x 52 cm (szer.) x 54 (wys.), zbudowany jest z grubego tworzywa HDPE. Koszt takiego zbiornika z deską sedesową oscyluje ok. 600 zł.

Drugi, łatwo dostępny zbiornik toalety ogrodowej jest nieco mniejszy – jego wymiary to ok. 96 cm (dł.) x 58 cm (szer.) x 50 (wys.). Cena tego modelu zbiornika to niecałe 400 zł. Co ciekawe łatwo możemy za niewielką dopłatą dokupić pisuar do zamontowania domowej toalecie na działce. Taki zbiornik jest montowany w toaletach przenośnych Toypek i wykorzystywany przez wiele firm zajmujących się wynajmem toalet, co potwierdza jego wytrzymałość.

Warto również od razu zaopatrzyć się w płyn do toalety, który będzie neutralizować zapachy. Dobrej jakości płyny produkuje lider rynku – firma Thetford (specjalista od toalet turystycznych). Najbardziej opłaca się zakupić płyn Aqua Kem Blue 5 litrów.

Co ważne – należy dokładnie się zastanowić, w którym miejscu umiejscowić na działce toaletę. Zazwyczaj zależy nam na komforcie korzystania i odsunięciu toalety od miejsc, gdzie spędzamy czas z rodziną. Jednakże toaleta na działce jest opróżniana przy pomocy w wozu asenizacyjnego (szambiarki), dlatego warto postawić toaletę na działce w takim miejscu, żeby pracownicy firmy wywożącej nieczystości mogli ją spokojnie opróżnić oraz bez przeszkód dojechać w miejsce odbioru. Ile kosztuje opróżnienie toalety na działce? To już zależy od firmy, na której ofertę się zdecydujemy. Jednakże kwoty oscylują ok. 180 zł / 1 przyjazd. Toaleta domowa na działce powinna być opróżniana nie rzadziej niż raz na 2-3 tygodnie. Oczywiście częstotliwość odbioru zależy od ilości osób, które korzystają z toalety oraz od pogody (m.in. wysokiej temperatury).

Więcej pomocnych informacji można znaleźć w artykule Toaleta na działkę

Polecamy również stronę Serwis USG

-->