Najlepsze książki kreatywne dla dzieci po angielsku

Jak skutecznie zachęcić dziecko do czytania w języku angielskim? Z pomocą przychodzą specjalne książki kreatywne! Oto krótki przegląd najciekawszych propozycji książek dla dzieci po angielsku, które pobudzą kreatywność.

Książki kreatywne dla maluchów podzielić można na kilka rodzajów. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą te na spostrzegawczość. Takie książeczki skutecznie trenują koordynację wzrokowo — ruchową i logiczne myślenie. Przykładem może być „Search and Find: Dinosaurs”. To książeczka typu „szukam i znajduje”, która przypadnie do gustu wszystkim małym miłośnikom dinozaurów. Składa się ona z 6 ilustracji, na których znajduje się 120 prehistorycznych stworzeń, takich jak chociażby diplodok czy pterodaktyl. Książka stymuluje rozwój poznawczy i językowy, zachęcając do nazywania świata w języku angielskim. Doskonale sprawdza się w podróży. Poręczny format i grube, wzmocnione, tekturowe strony czynią z niej idealne rozwiązanie dla najmłodszych.

Do kategorii, jaką są książeczki kreatywne zaliczają się również te wzbogacone o naklejki. Na uwagę zasługuje między innymi „First Sticker Book Space”. To naklejkowa książka stymulująca rozwój językowy oraz poznawczy, pobudzająca kreatywne myślenie i wyobraźnię oraz koordynację wzrokowo — ruchową. Stanowi ona połączenie nauki i zabawy. Książeczka przypadnie do gustu wszystkim dzieciom interesującym się kosmosem. Zawiera ponad 200 naklejek przedstawiających układ słoneczny, stację kosmiczną, rozgwieżdżone niebo czy bazę na Marsie. Każda z nich posiada podpis w języku angielskim.

Bardzo ciekawie prezentują się także książeczki zmazywalne. Warto wspomnieć tutaj między innymi o „Wipe — Clean 123”. Jest to książka z ćwiczeniami typu rozwiązuję i zmazuję. Stanowi ona gwarancję wielokrotności zabawy. Tym, co ją wyróżnia się piękne, kolorowe, przykuwające wzrok ilustrację. Książeczka zabiera dziecko do świata liczb. Ćwiczy pisanie oraz rysowanie po śladach i liczenie w zakresie od 1 do 10. To znakomity trening precyzji, motoryki ręki, koncentracji, koordynacji wzrokowo — ruchowej i logicznego myślenia.

Kolejną kategorią książeczek kreatywnych są wydawnictwa typu mały artysta. Bardzo ciekawie prezentuje się „Fingerprint Activities”. Książka zawiera 60 stron z różnymi zadaniami oraz 7 kolorów tuszu, które pozwalają na tworzenie rozmaitych obrazków przy pomocy odcisków palców. Ćwiczy ona kreatywne myślenie, koncentrację, sprawność manualną, uczy rozumienia poleceń i zachęca do poznawania świata w języku angielskim. Druga propozycja to „My First Keyboard Book”, czyli książeczka z wbudowanym pianinkiem. Pozwala ona opanować najbardziej znane melodie, takie jak „Twinkle, twinkle little star” czy „Old MacDonald”. Książka posiada kolorowo oznakowane klawisze, co znacząco ułatwia naukę gry na instrumencie. Ćwiczy ona sprawność manualną i koncentrację. Dodatkowo, inspiruje do gry na instrumencie i samodzielnego muzykowania.

-->