Wywiad detektywistyczny

Wywiad środowiskowy to jedna z usług świadczonych przez prywatnych detektywów. Ma on na celu uzyskanie kompleksowych informacji na temat danej osoby czy przedsiębiorstwa. Wywiad środowiskowy nierzadko stanowi wstęp do dalszych czynności podejmowanych w związku z różnego rodzaju sprawami. Dzięki zdobytym w ten sposób przez biuro detektywistyczne danym, można się skutecznie ustrzec przez popełnieniem błędów pociągających za sobą poważne konsekwencje.
Wywiad detektywistyczny

Praktyczne dodatki do kuchni

Idealna kuchnia to taka, która zarówno jest w pełni funkcjonalna jak i cieszy oko. Jak osiągnąć taki efekt? Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju dodatki. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w każdej kuchni? Co sprawie, że inaczej spojrzymy na naszą kuchnię i nasze meble kuchenne?
Praktyczne dodatki do kuchni

Szkolenie BHP dla pracowników służby BHP

Szkolenie BHP dla pracowników służby BHP

Kim jest służba BHP?

Pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy pełni w firmie rolę doradczą. Pracownik służby BHP podlega bezpośrednio najwyższemu kierownictwu, a jego zadania polegają na współpracy z Zarządem lub właścicielem w celu zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa ich zdrowia i życia.
Kompetencje, zadania oraz nazwę stanowisk służby BHP reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy.
Szkolenie BHP dla pracowników służby BHP

Prezent dla rolnika

Bliska Ci osoba jest rolnikiem, a Ty nie masz pomysłu na prezent urodzinowy czy imieninowy dla niej? Podpowiadamy, z jakich podarunków najbardziej ucieszy się osoba wykonująca ten zawód.
Prezent dla rolnika

Świetlówki LED

Świetlówki LED to lampy LED będące zamiennikiem klasycznych świetlówek liniowych. Dzięki wykorzystaniu diod elektroluminescencyjnych, skutecznie redukują one zużycie energii elektrycznej.

W znaczącej części przypadków, do czynienia mamy ze świetlówkami LED wykorzystującymi dużą ilość diod, które montuje się wzdłuż obudowy. Pozwala to uzyskać efekt świecenia identyczny, co w przypadku tradycyjnych świetlówek liniowych oraz gwarantuje równomierne rozprowadzenie ciepła. Wyróżnia się 3 podstawowe rodzaje obudowy:
Świetlówki LED

Zbiornik retencyjny

Mianem zbiornika retencyjnego określa się sztuczny zbiornik wodny powstający najczęściej na rzece, za sprawą zapory, która tamuje odpływ wody. Ma on za zadanie magazynować ją w okresach nadmiaru i pozwalać korzystać z niej w czasie niedoboru. Do funkcji zbiornika retencyjnego zalicza się również zabezpieczanie obszarów przybrzeżnych przed powodziami i produkowanie prądu. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?
Zbiornik retencyjny

Woda utleniona

Woda utleniona jest 3% wodnym roztworem nadtlenku wodoru. Posiada właściwości odkażające, bakteriobójcze, wybielające oraz odnawiające. Sprawia to, że znajduje zastosowanie między innymi w lecznictwie oraz kosmetyce. W jaki sposób używać można wody utlenionej? Oto kilka sprawdzonych sposobów.
Woda utleniona

Podstawowe maszyny rolnicze

Rolnictwo to gałąź, która z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Efektem tego jest stale rosnące zapotrzebowanie na maszyny rolnicze. Jakie są ich główne zalety? Z jakimi maszynami możemy mieć do czynienia?
Podstawowe maszyny rolnicze

Gruntowe wymienniki ciepła

Co warto wiedzieć na temat gruntowych wymienników ciepła? Bazujące na nich instalacje służą do wstępnego ogrzania zimą lub ochłodzenia w sezonie letnim wprowadzanego do budynków powietrza. Tego typu wymienniki skutecznie wspomagają wentylację i najczęściej pełnią funkcję elementu uzupełniającego wentylację mechaniczną.
Gruntowe wymienniki ciepła

Jak zrobić mydło samemu (z dzieckiem)

Zabawy kreatywne to doskonały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Wraz z maluchem można na przykład zrobić jedyne w swoim rodzaju mydełko. Doskonale sprawdzi się ono na przykład w roli prezentu na Dzień Babci, ale nie tylko. To także świetny patent na to, by zachęcić pociechę do częstszego mycia rąk. Jak krok po kroku wykonać takie mydełko DIY?
Jak zrobić mydło samemu (z dzieckiem)

Woda destylowana

Woda destylowana to inaczej taka, która pozbawiona jest soli mineralnych oraz pozostałych substancji, które mogłyby ją zanieczyszczać. Uzyskiwana jest ona w procesie destylacji.

Woda destylowana znana była już w czasach starożytnych — wspominał o niej między innymi Arystoteles. Powszechnie stosowana była ona w Chinach, gdzie wykorzystywano ją do produkcji napoju alkoholowego na bazie ryżu. W przeszłości wodę destylowaną wytwarzano przez odparowanie wody pitnej ze słonej wody morskiej.
Woda destylowana

Właściwości wody

Ludzki organizm składa się w około 70 — 75% z wody. Odgrywa ona kluczową rolę w jego funkcjonowaniu. Woda jest niezbędna do oddychania, a co więcej — nawilża wdychane przez nas powietrze i ochrania kluczowe dla życia narządy. Jako że nie zawiera kalorii, nie jest składnikiem energetycznym. Zamiast tego, umożliwia przemianę pożywienia w energię. Jakie jeszcze właściwości ma woda?

Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat wody? To związek chemiczny zbudowany z cząsteczek. Między atomami wodoru oraz atomem tlenu w cząsteczce wody występują wiązania kowalencyjne spolaryzowane. Krążąca w przyrodzie woda tworzy roztwory o zróżnicowanym składzie chemicznym. W temperaturze pokojowej jest ona pozbawiona barwy i zapachu.
Właściwości wody

Budowa własnej toalety na działce

Budowa własnej toalety na działce
Na działkach, w ogródkach działkowych czy w miejscach wypoczynku mamy ograniczony dostęp do wody, a bardzo często w ogóle nie mamy dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej. A jednak musimy korzystać z łazienki, toalety i chcemy mieć wtedy komfortowe warunki. Jeżeli nie chcemy korzystać z gotowych rozwiązań jeżeli chodzi o toaletę na działce to możemy taką toaletę zbudować sami.

Budowa „domku” przeznaczonego na toaletę nie powinna stanowić problemu dla osób, które lubią same majsterkować. Jednak problem może pojawić się w przypadku zbiornika. Najważniejsze jest, aby zbiornik był szczelny, a jego zawartość nie wydzielała nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli tego nie zapewnimy nasza idylla i sielski odpoczynek mogą zostać zmącone.
Budowa własnej toalety na działce