Gruntowe wymienniki ciepła

Co warto wiedzieć na temat gruntowych wymienników ciepła? Bazujące na nich instalacje służą do wstępnego ogrzania zimą lub ochłodzenia w sezonie letnim wprowadzanego do budynków powietrza. Tego typu wymienniki skutecznie wspomagają wentylację i najczęściej pełnią funkcję elementu uzupełniającego wentylację mechaniczną.
Gruntowe wymienniki ciepła

Jak zrobić mydło samemu (z dzieckiem)

Zabawy kreatywne to doskonały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Wraz z maluchem można na przykład zrobić jedyne w swoim rodzaju mydełko. Doskonale sprawdzi się ono na przykład w roli prezentu na Dzień Babci, ale nie tylko. To także świetny patent na to, by zachęcić pociechę do częstszego mycia rąk. Jak krok po kroku wykonać takie mydełko DIY?
Jak zrobić mydło samemu (z dzieckiem)

Woda destylowana

Woda destylowana to inaczej taka, która pozbawiona jest soli mineralnych oraz pozostałych substancji, które mogłyby ją zanieczyszczać. Uzyskiwana jest ona w procesie destylacji.

Woda destylowana znana była już w czasach starożytnych — wspominał o niej między innymi Arystoteles. Powszechnie stosowana była ona w Chinach, gdzie wykorzystywano ją do produkcji napoju alkoholowego na bazie ryżu. W przeszłości wodę destylowaną wytwarzano przez odparowanie wody pitnej ze słonej wody morskiej.
Woda destylowana

Właściwości wody

Ludzki organizm składa się w około 70 — 75% z wody. Odgrywa ona kluczową rolę w jego funkcjonowaniu. Woda jest niezbędna do oddychania, a co więcej — nawilża wdychane przez nas powietrze i ochrania kluczowe dla życia narządy. Jako że nie zawiera kalorii, nie jest składnikiem energetycznym. Zamiast tego, umożliwia przemianę pożywienia w energię. Jakie jeszcze właściwości ma woda?

Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat wody? To związek chemiczny zbudowany z cząsteczek. Między atomami wodoru oraz atomem tlenu w cząsteczce wody występują wiązania kowalencyjne spolaryzowane. Krążąca w przyrodzie woda tworzy roztwory o zróżnicowanym składzie chemicznym. W temperaturze pokojowej jest ona pozbawiona barwy i zapachu.
Właściwości wody

Budowa własnej toalety na działce

Budowa własnej toalety na działce
Na działkach, w ogródkach działkowych czy w miejscach wypoczynku mamy ograniczony dostęp do wody, a bardzo często w ogóle nie mamy dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej. A jednak musimy korzystać z łazienki, toalety i chcemy mieć wtedy komfortowe warunki. Jeżeli nie chcemy korzystać z gotowych rozwiązań jeżeli chodzi o toaletę na działce to możemy taką toaletę zbudować sami.

Budowa „domku” przeznaczonego na toaletę nie powinna stanowić problemu dla osób, które lubią same majsterkować. Jednak problem może pojawić się w przypadku zbiornika. Najważniejsze jest, aby zbiornik był szczelny, a jego zawartość nie wydzielała nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli tego nie zapewnimy nasza idylla i sielski odpoczynek mogą zostać zmącone.
Budowa własnej toalety na działce