Praktyczne dodatki do kuchni

Idealna kuchnia to taka, która zarówno jest w pełni funkcjonalna jak i cieszy oko. Jak osiągnąć taki efekt? Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju dodatki. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w każdej kuchni? Co sprawie, że inaczej spojrzymy na naszą kuchnię i nasze meble kuchenne?

By w pomieszczeniu tym zawsze panował ład i porządek, zadbać należy o odpowiednie przechowywanie produktów sypkich, takich jak mąki czy kasze. Jakiego rodzaju pojemniki najlepiej sprawdzą się do tego celu? Warto sięgnąć po modele szklane lub takie, które wykonane zostały z grubego plastiku. Najważniejszym ich elementem jest szczelne zamknięcie, które skutecznie zabezpieczać będzie przed wietrzeniem i wilgocią.

Jak przechowywać przyprawy w kuchni? Znakomicie do tego celu sprawdzają się tak zwane przyprawniki. Przyjmować mogą one na przykład postać drewnianych półeczek lub obrotowych stojaków będących w stanie pomieścić nawet kilkanaście pojemników z ulubionymi przyprawami.

Codzienne przygotowywanie posiłków na pewno ułatwi gadżet, jakim jest minutnik. Wykorzystać można go między innymi podczas gotowania jajek czy makaronu. Bardzo często przyjmuje on zabawne kształty, na przykład zwierząt, co czyni z niego oryginalną dekorację kuchennego blatu. Akcesoria tego typu dostępne są w wersji mechanicznej oraz elektronicznej.

Przytulnego charakteru nadadzą kuchni również świece. Rozstawić można je zarówno na parapecie, jak i na stole czy półkach. Jeżeli chcemy, by posłużyły nam one przez długi czas, najlepiej postawić na model umieszczony w szklanym słoiczku. Godnymi polecenia, korzystnymi dla zdrowia świecami są między innymi te, do produkcji których wykorzystuje się wosk sojowy. Na uwagę zasługują również świeczki stearynowe wytwarzane z mieszaniny kwasów tłuszczowych. Oczywiście należy tu również wspomnieć o świecach z drewnianym knotem, które nie tylko dają przyjemny zapach ale także skwierczą jak drewno w kominku. Jaki zapach świec najlepiej sprawdzi się w kuchni? Dopasować należy go do indywidualnych preferencji, lecz przyjmuje się, że najlepszym rozwiązaniem będą tu zapachy nawiązujące do produktów spożywczych. W kuchniach często spotkać można się ze świeczkami o aromacie miodu czy jabłek z cynamonem.

-->