Prezent dla rolnika

Bliska Ci osoba jest rolnikiem, a Ty nie masz pomysłu na prezent urodzinowy czy imieninowy dla niej? Podpowiadamy, z jakich podarunków najbardziej ucieszy się osoba wykonująca ten zawód.

Kamera monitorująca — gospodarstwo rolne, rybne czy hodowlane każdego dnia jest narażone na różnego rodzaju szkody, takie jak na przykład kradzieże. Bardzo często dysponuje ono dużym majątkiem znajdującym się na rozległym terenie. Aby w należyty sposób je zabezpieczyć, chroniąc przed dostępem osób niepowołanych, utratą cennego sprzętu, a co za tym idzie — zakłóceniem pracy gospodarstwa, warto zaopatrzyć się w kamerę monitorującą. Skutecznie chroni ona również przed drapieżnikami mogącymi stanowić zagrożenie dla zwierząt hodowlanych. Jak wybrać idealny prezent dla rolnika tego typu? Warto postawić na urządzenie wyposażone w czujnik ruchu, z diodami na podczerwień do pracy w nocy oraz powiadomieniami na urządzenia multimedialne po wykryciu ruchu. Godne polecenia są w szczególności te kamery, które dają możliwość bezpłatnego przechowywania nagrań w chmurze, bez konieczności korzystania z kart pamięci microSD.

Nauszniki ochronne — rolnicy każdego dnia swojej pracy są narażeni na hałas o sportym natężeniu. Generują go maszyny, takie jak ciągnik, kombajn zbożowy, dojarka, rozdrabniacz, śrutownik, mieszalnik, szlifierka, sprężarka czy pilarka. Jak skutecznie ustrzec się przed jego szkodliwym działaniem? Z pomocą przychodzą specjalne nauszniki ochronne. Składają się one z dwóch tłumiących czasz obejmujących małżowiny uszne i przylegających do głowy miękkimi poduszkami uszczelniającymi. Czasze wypełnia specjalny materiał pochłaniający dźwięk. Ich ruchome połączenie ze sprężyną dociskową pozwala na regulację i dopasowanie głośnika do kształtu głowy. Dobrym prezentem dla nausznika będą nauszniki uniwersalne wyposażone w sprężynę umożliwiającą noszenie ich zarówno na szczycie głowy, jak i z tyłu czy pod brodą.

Zestaw narzędzi — szukasz uniwersalnego podarunku dla rolnika? Postaw na komplet narzędzi! Dobrze dopasowany, zagwarantuje należyty komfort i bezpieczeństwo pracy. Co powinno wchodzić w skład takiego zestawu? Może on zawierać między innymi narzędzia, takie jak kombinerki, obcęgi, nożyce, pilniki, klucze, imadła czy gilotyny. Żaden rolnik nie obędzie się również bez kompletu kluczy — nasadowych, imbusowych, płaskich, oczkowych oraz fajkowych. Dobrym podarunkiem dla osoby wykonującej ten zawód będą także elektronarzędzia ułatwiające wykonywanie prac wymagających wiercenia, wkręcenia, szlifowania czy nacinania. Do kategorii tej zalicza się między innymi wkrętarka, wiertarka oraz szlifierka kątowa.

Maska ochronna — w roli upominku dla rolnika świetnie sprawdzi się maska wyposażona w filtr przeciwpyłowy o klasie P1. Skutecznie chroni ona przed zanieczyszczeniami, jakie mogą się przedostać do organizmu. Maseczka tego typu zatrzymuje około 80% pyłów, chroniąc układ oddechowy przed pyłem, dymem oraz aerozolami ciekłymi. Maska tego typu świetnie sprawdzi się podczas rolniczych oprysków ochronnych wykonywanych podczas prac rolniczych.

Jeżeli może masz coś konkretnego do kupienia dla rolnika z narzędzi albo części to polecam sklep rolniczy w którym zakupisz najlepsze części do maszyn rolniczy w konkurencyjnych cenach.

-->